Кінець будівництва

Пам’ятка забудовнику з оформлення документів
щодо завершення будівництва

Для одержання документів про завершення будівельних робіт (здачі будинку в експлуатацію) забудовнику необхідно:
1. В 4-х примірниках зробити копії таких документів (пакет документів):
– паспорту (перша, друга сторінка, місце реєстрації) та ідентифікаційного коду власника земельної ділянки;
нотаріально – посвідчені копії документів на право власності на земельну ділянку (акт на право власності або договір купівлі – продажу (дарування), свідоцтво або витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності тощо),
– будівельного паспорту;
– повідомлення про початок будівельних робіт.
2. Одержати у 2-х примірниках Голови Правління адресну довідку про присвоєння адреси земельній ділянці (один примірник документів з п. 1 надається Голові Правління).
3. Провести інвентаризацію об’єкта нового будівництва (нерухомості), тобто виготовити технічний паспорт. Для інженера-інвентаризатора надається один пакет документів (п.1) та примірник довідки Голови Правління.
4. У відділі архітектури, будівництва та ЖКГ Хмельницької РДА, м. Хмельницький, вул. Кам’янецька, 122, отримати адресну довідку  – через ЦНАП (Центр надання адміністративних послуг, перший поверх Хмельницької РДА).
5. На підставі даних технічного паспорту заповнити декларацію про готовність об’єкту до експлуатації згідно Вимог Постанови КМ України № 461 від 13.04.2011 року «Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів», яку подати в Державну архітектурно-будівельну інспекцію (ДАБІ) Хмельницької області  разом із пакетом документів – через ЦНАП (Центр надання адміністративних послуг, перший поверх Хмельницької РДА).
6. Затверджену декларацію про готовність об’єкту до експлуатації разом із копіями та оригіналами пакету документів, технічним паспортом, адресною довідкою відділу архітектури, будівництва та ЖКГ Хмельницької РДА подати в Державну реєстраційну службу України (м. Хмельницький, вул. Пилипчука, 3) або будь-якому нотаріусу (має повноваження державного реєстратора) для одержання документу про право  власності (свідоцтва,  інформаційної довідки, витягу з реєстру – назва періодично змінюється)  на об’єкт нерухомості.