Поширені питання

Відповіді на найбільш поширені запитання щодо отримання електропостачання 

Запитання: Чи можливо підключити електрику без вступу до кооперативу, сплати вступного та щоквартальних членських  внесків?

Відповідь: Ні,  ОК «Розсошанський» надає послуги лише членам Кооперативу .  

 Запитання: Як розрахувати потрібну потужність на домоволодіння (будинок, господарські будівлі)?

Відповідь: Розрахунок електричного навантаження житлових будинків, у тому числі індивідуальних житлових (садибних) будинків або котеджів в Україні здійснюється на підставі розділу 3 ДБН В.2.5.-23:2010 «Інженерне обладнання будинків і споруд ПРОЕКТУВАННЯ ЕЛЕКТРООБЛАДНАННЯ ОБ’ЄКТІВ ЦИВІЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ» та Додатку Д.  Методика розрахунку трьохфазної потужності здійснюється за формулою: P= 1.732051*U*I * cos φ, де P – потужність, Вт; 1,732051 – корінь з трьох; U – 3-х фазна напруга 380В; I – сила струму, А, що обмежується стандартними відповідними автоматичними перемикачами та може становити 6, 10, 16, 20, 25 або 32 А; Cos φ  = 0,98 (коефіцієнт здвигу фаз трьохфазної напруги).

 Запитання: Чи можливо підключити  1кВт, або 5 кВт або 40 кВт, чи існує чітко визначена потужність до підключення?

Відповідь: В залежності від наявної вільної потужності на конкретній КТП, до якої може бути приєднана земельна ділянка, трьохфазна потужність, що надається кооперативом при приєднанні ділянки до електромереж може становить 10 кВт, 12.5 кВт, 15.6 кВт або 20 кВт. Інші значення не пропонуються.

 Запитання: Чи можливо на даний час оплатити 10 кВт,  а в подальшому добрати потужність до 20 кВт ?

Відповідь: Так, при наявній вільній потужності у майбутньому в конкретній КТП, можливо докупити додаткову.  

 Запитання: Як здійснюється оплата за електрику в Кооперативі ?

Відповідь: Оплата за електроенергію споживачами – членами кооперативу здійснюється в касу або на рахунок ОК «Розсошанський» в Хмельницькій філії ПАТ КБ «Приватбанк» за показником власного лічильника до 10 числа наступного за звітним місяцем. Загальні витрати на утримання електромережі (оплата загального освітлення, втрати КТП тощо) здійснюються щомісячно Головою Правління до 15 числа поточного місяця за рахунок загальних членських внесків (їх розмір становить 450 грн. у квартал). Тут діє принцип «кожний платить за себе, за загальне платять всі». Оплата за 1 кВт/год. спожитої електроенергії здійснюються по загальнодержавними тарифами, зокрема, згідно п.1.6  Постанови НКРЕ № 220 від 26.02.2015 року, населенню, яке розраховується з ліцензіатом (у даному випадку ПАТ «Хмельницькобленерго») за загальним розрахунковим засобом обліку (загальні тризонні лічильники встановлені в кожній КТП №№ 809,826 та 829 ОК «Розсошанський») та об’єднане шляхом створення юридичної особи. На 01.01.18 р. НКРЕ КП тариф визначений в розмірі 1,68 грн за 1 кВт*год. Лімітів споживання для обслуговуючих кооперативів не встановлено.  На даний час при три зонному обліку (електронний лічильник)

  • НІЧ – 0,4 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї години до 7-ї години) – 0,672 грн. за 1 кВт*год.
  • ДЕНЬ – повний тариф у напівпіковий період (з 7-ї години до 8-ї години, з 11-ї години до 20-ї години, з 22-ї години до 23-ї години)- 1,68 грн. за 1 кВт*год.
  • ПІК – 1,5 тарифу в години максимального навантаження енергосистеми (з 8-ї години до 11-ї години і з 20-ї години до 22-ї години) – 2,52 грн. за 1 кВт*год.

Тризонний тариф є економічно вигідним при застосуванні електричного опалення у нічний час та для освітлення масиву.  

Запитання: Чи можливо отримати субсидію або пільгу для оплати спожитої електричної енергії? 

Відповідь: Так, в ОК “Розсошанський” пільговики (особи, що мають право на субсидію або пільгу) оформлюють відповідну справу в УСЗН Хмельницької РДА та отримають компенсацію згідно встановленої норми при сплаті за електричну енергію (на суму призначеної субсидії або пільги зменшується оплата за спожиту електричну енергію).  

Запитання: Хто здійснює будівництво та обслуговування електромережі ОК «Розсошанський», чи можливо залучити знайомих та друзів до будівництва та надати власну опору для будівництва?

Відповідь: Будівництво та обслуговування мереж для ОК «Розсошанський» здійснює юридична особа (фізична особа – підприємець), що має право (діючу ліцензію) на проведення відповідного переліку робіт та з якою укладений відповідний договір (в наявності всі необхідні ліцензії на роботи в мережах 10 кВ та 380 В, власну техніку, досвідчений та кваліфікований персонал. До тарифів фірма не має ні якого відношення. Правовідносини з приводу будівництва та обслуговування електромережі у ОК «Розсошанський» здійснюється згідно письмового договору на підставі кошторисів на конкретну виконану роботу (послугу) або зданий в експлуатацію об’єкт з підписанням форм КБ-2 та КБ-3. Діє принцип «фактична робота – фактична оплата», абонентської плати за обслуговування за період часу (місяць, квартал, рік) не встановлено. Власні матеріали замовника не використовуються та друзі – підрядники (кум, сват, брат, тесть, сусід, боржник тощо) до робіт в електромережі не допускаються з міркувань безпеки та дотримання єдиного уніфікованого підходу та принципу відповідальності.

 Запитання: Як можливо підключити електроустановки на ділянці?   

Відповідь: Підключення електроустановок (приладів) на ділянці або в будинку від лічильника (приладу обліку) на електричній опорі залежить від способу (повітряний, підземний, кількість резервних ліній, кабель-каналів тощо); в залежності від отриманої потужності також вибирається тип СІПу або кабелю (переріз, матеріал, виробник тощо), його довжина тощо. ОК по договору для Замовника лише встановлює прилад обліку в складі лічильника, автоматів струму, 3-х розеток, облаштовує заземлення та надає відповідні документи (технічні умови – ТУ). Після лічильника – все на розсуд та відповідальність Замовника (власника земельної ділянки). Встановлювати лічильник буде підрядник ОК, що видасть після цієї роботи відповідні документи. В штаті ОК електриків не має, довіряти особливо небезпечні роботи стороннім особам не має сенсу. Лічильник є власністю ОК, вносити зміни в його конструкцію суворо заборонено.  Після лічильника (межа розмежування балансової належності), при підключенні електроустановок на власній території, Замовник може залучати на свій будинок будь – якого електрика під власну відповідальність.        

Запитання: Чи можливо оплати встановлення приладу обліку в осені, а встановити його на опорі на весні або пізніше при фактичному початку будівельних робіт на ділянці ? Чи потрібна буде доплата ?

Відповідь: Так, такий варіант можливий.  При проведенні повного розрахунку доплата не передбачається.  

Запитання: Чи можливо підключитися до електрики напряму через ПАТ «Хмельницькобленерго»?

Відповідь: Звичайно, так. Для цього Замовнику необхідно здійснити наступні дії:

  1. Зареєструвати власний обслуговуючий кооператив (установчі збори, статут, державна реєстрація, печатка, рахунок в банку і т.п.) 
  2. Отримати в ПАТ «Хмельницькобленерго» технічні умови на підключення (оплата з розрахунку 7312,8 грн. за 1 кВт резерву потужності)  
  3. Розробити у ліцензіата проект  на електромережу (від 4000 грн. до 10000 грн. в залежності від терміну виготовлення та кількості абонентів)
  4. Надати декларацію на початок будівельних робіт в ІАБК, отримати відповідний дозвіл.   
  5. Побудувати лінію 10 кВт (з 01.07.2013 року будує тільки ПАТ «Хмельницькобленерго» за власними цінами або наймає на власний розсуд субпідрядника);
  6. Придбати КТП та трансформатор, встановити та запустити в роботу (вартість КТП становить від 32000 грн. (трансформатор 25 кВА) до 180000 грн. (трансформатор 400 кВА).
  7. Отримати  дозвільні документи (дозволи ІАБК, енергонагляду, РЕМу, протоколи  вимірювання контурів заземлення, густини масла в ТР, грозозахисту тощо)
  8. Побудувати повітряну лінію (ПЛ) 0.4 кВ до ділянки (ділянок).
  9. Здати побудовану КТП та ПЛ-0.4 кВ в експлуатацію (п.7 + додаткові документи)
  10. Обслуговувати побудовану мережу (на КТП витрати від 500 грн., це так звані реактивні втрати або «холостий хід») або безоплатно (!) передати побудовану мережу ПАТ «Хмельницькобленерго».
  11. Після передачі електромережі у разі бажання з боку ПАТ «Хмельницькобленерго» підключити інших абонентів до підстанції, що передана на баланс, завадити цьому не можливо, впливати на цей процес не можливо.    
  12. Укласти договір з ПАТ «Хмельницькобленерго» та сплачувати по тарифу в залежності від спожитої електроенергії.